Грција Хотели - Халкидики

ХОТЕЛ „JENNY“ СИВИРИ

ХОТЕЛ „JENNY“ СИВИРИ

 

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3  со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. WiFi интернет – вклучен во цена. Собите за сезона 2018 ќе бидат реновирани.

Хотел „ЏЕНИ“ – Сивири
Период ПП По лице во 1/2+2
18.05-25.05.19 7 169
25.05-01.06.19 7 199
01.06-08.06.19 7 229
08.06-15.06.19 7 259
15.06-22.06.19 7 279
22.06-29.06.19 7 299
29.09-06.07.19 7 329
06.07-13.07.19 7 349
13.07-20.07.19 7 379
20.07-27.07.19 7 379
27.07-03.08.19 7 379
03.08-10.08.19 7 379
10.08-17.08.19 7 379
17.08-24.08.19 7 349
24.08-31.08.19 7 299
31.08-07.09.19 7 269
07.09-14.09.19 7 229
14.09-21.09.18 7 199

*ПП  -Полупансион :

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база на шведска маса

Напомена:

 • Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Трето дете од 0-2,99 г. без сопствено легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво и второ дете од 12-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.
Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

[us_separator size=”large” text=”Галерија”][us_gallery ids=”7203,7204,7205,7206,7201″ columns=”6″]

Поврзано

Оваа веб-страница користи „колачиња“ (cookies) Прифаќам Прочитајте повеќе

Заштита на приватноста и „колачиња“