Бугарија Хотели - Боровец

Хотел Borovets Hills 5* – Боровец

Хотел Borovets Hills 5* – Боровец

Локација: на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец, од каде што скијачите имаат одличен пристап да уживаат во својот омилен спорт. Располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски училиште, детски кат.

СПА Центар: внатрешен базен, џакузи, фитнес, турски амам, тепидариум, парна бања, сауна, релакс зона.

[us_separator size=”large” text=”Галерија”][us_gallery ids=”6927,6928,6929,6930″ columns=”6″]

Поврзано

Оваа веб-страница користи „колачиња“ (cookies) Прифаќам Прочитајте повеќе

Заштита на приватноста и „колачиња“