БиХ Сместување - БиХ

Хотел ТЕРМАГ – Јахорина

Ценовник Хотел ТЕРМАГ

СЕЗОНА 2018 / 2019

 

14.12.-28.12. 28.12.-03.01. 03.01.-13.01. 13.01.-07.02. 07.02.-17.02. 17.02.-03.03. 03.03.-17.03.
Economic 1/2 “f.s.” (чет.- нед.) 56,00 84,50 79,00 61,50 79,00 61,50 56,00
Economic 1/2 “f.s.” (нед.- чет.) 46,00 84,50 66,50 54,00 66,50 54,00 46,00
Economic 1/2 “m.v.” (чет.- нед.) 66,50 92,00 87,00 66,50 87,00 66,50 66,50
Economic 1/2 “m.v.” (нед.- чет.) 54,00 92,00 74,00 56,00 74,00 56,00 54,00
Lux 1/2 “f.s.” (чет.- нед.) 69,00 94,50 92,00 74,00 92,00 74,00 69,00
Lux 1/2 “f.s.” (нед.- чет.) 56,00 94,50 79,50 61,50 79,50 61,50 56,00
Lux 1/2 “m.v.” (čet.- ned.) 77,00 102,50 100,00 79,50 100,00 79,50 77,00
Lux 1/2 “m.v.” (нед.- чет.) 64,00 102,50 87,00 66,50 87,00 66,50 64,00

* m.v. – подразбира соби со поглед на планина. *f.s. – подразбира соба со поглед на преда страна на хотелот

 

Наведените цени се по особа, на ден. Цена за смештај во Economic и Lux соби вклучено е: ноќевање, вечера, доручек (buffet), паркинг место пред хотелот.

 

Сите соби имаат свој мини бар, Сат – ТВ, електронски сеф, дирекна телефонска линија, фен за коса, бесплатен Wi-Fi сигнал.

 

Користење на wellness и SPA центарот, не се вклучени во цената и додатно со наплаќаат. За гостите во Economic и Lux соби, цена за 3 часа користење на wellness и SPA центарот изнесува 21 EUR за возрасни и 10 EUR за деца  6-12 god.

 

Доплата за “single use”  во Economic и Lux соби изнесува 51,00 EUR на редовните цени.
Можност за доплата за паркинг во подземна гаража по цена од  21,00 EUR на ден. Резервации не се примаат  однапред, исклучиво на основа на располагање на места во мементот на пристигнување.
14.12.-28.12. 28.12.-03.01. 03.01.-13.01. 13.01.-07.02. 07.02.-17.02. 17.02.-03.03. 03.03.-17.03.
Basic Apt 1/2 “f.s.” (чет.- нед.) 89,50 135,50 118,00 107,50 118,00 107,50 95,00
Basic Apt 1/2 “f.s.” (нед.- чет.) 77,00 135,50 107,50 97,00 107,50 97,00 82,00
Basic Apt 1/2 “m.v.” (чет.- нед.) 97,00 143,00 125,50 115,00 125,50 115,00 102,50
Basic Apt 1/2 “m.v.” (нед.- чет.) 84,50 143,00 112,50 105,00 112,50 105,00 89,50
Family Apt 1/2 (чет.- нед.) 102,50 148,50 130,50 120,00 130,50 120,00 107,50
Family Apt 1/2 (нед.- чет.) 89,50 148,50 118,00 110,00 118,00 110,00 95,00
Superior Apt 1/2 (чет.- нед.) 110,00 171,50 143,00 130,50 143,00 130,50 115,00
Superior Apt 1/2 (чет.- нед.) 97,00 171,50 130,50 118,00 130,50 118,00 102,50

 

* m.v. – подразбира соби со поглед на планина. *f.s. – подразбира соба со поглед на преда страна на хотелот

 

Наведените цени се по особа, на ден. Цена за смештај во Economic и Lux соби вклучено е: ноќевање, вечера, доручек (buffet), паркинг место пред хотелот.

Сите соби имаат свој мини бар, Сат – ТВ, електронски сеф, дирекна телефонска линија, фен за коса, бесплатен Wi-Fi сигнал.

 

14.12.-28.12. 28.12.-03.01. 03.01.-17.03.
PRESIDENT Suite – фиксно 1-7 особи 900,00 1300,00 900,00

 

Цена на Прецедателски апартман подразбира дневно изнајмување на апартманот, без разлика на број на гости. Максималниот број на особи во апартманот е 7.  Во цената  на овој вид смештај  се вклучени: ноќевање, вечера, доручек (buffet), користење  wellness и SPA центар, паркинг место и подземен паркинг (гаража).

 

Апартман се опремени со: 4 спални соби, 3 куаптила, дневна соба, тераса со лежалки, камин, кујна, 3 мини бар, Сат – ТВ, електронски сеф, директни телефонска линија, фен за коса, 2 гардеробера, бесплатен Wi-Fi, и др.

Попуст на 3. и 4  лежај за возрасни особи во LUX соба, Basic, Family i Superior апартман изнесува 20% на редовната цена на лежај.

 

Попуст на 3 и 4 лежај за деца  6-12 години во LUX соба, Basic, Family i Superior апартаман, изнесува 50% од редовната цена за кревет.

 

Деца на возраст 0-5 години е гратис во сите типови на смештај. Во зависнот од возраста, добиваат свој сопствен лежај.

Туристичка такса и осигурување не се вклучени во цена. Туристичката такса изнесува  1.25 EUR по особа на ден. Деца од 0-12 години не плаќаат туристичка такса.

За гостите кои престојуваат во периодот за новогодишниот термин, за новогодишната вечер се доплаќа  92,00 EUR за возрасни и  47,00 EUR за деца од 6-15 години.

 

За резервација во зимскиот период обавезен е аванс од 40% од вкупната цена на аранжманот. Уплатата може да се изврши најдоцна 72ч пред поаѓање. Резервација може да се откаже 14 дена пред доаѓање на датумот со целосно враќање на средствата. За птлаживање на резервација во рок од 13-1 ден пред датмуот на пристгнуњае, хотелот го задржува аванасот.

Доколку гостите уплатат 100% од авансот, и откажат резервација во рок од 13-1 ден пред датум на пристгнуваењ, хотелот заджува 40% од авансот, а преостанатите 60% се враќаат на патникот.

 

Во случај на “no show” полната уплата од авансот се задржува. Во овој случај резервацијата се брише од резерацискиот систем и поново се активира истата, во случај на располагање.

 

Доколку гостите во хотелот го откажат смештајот пред истек на резервираниот период, хотелот наплаќа 100% за денот кои гостите се одјавуваат и 40% за сите преостанати неискористени денови до истекот на резервацијата.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

[us_separator size=”large” text=”Галерија”][us_gallery ids=”8525,8526,8531,8530,8529,8528,8527″ columns=”7″]

Оваа веб-страница користи „колачиња“ (cookies) Прифаќам Прочитајте повеќе

Заштита на приватноста и „колачиња“