Грција Хотели - Халкидики

Вила NIKOS LUX – Неа Флогита

[:en]

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед  на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобратува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации.  Вистинско место за активен одмор!

Вила NIKOS LUX е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на само 40 м. од плажата. Располага со петокреветни апартмани со две спални (дуплекси), и двокреветни апартмани со една спална, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна (голем фрижидер со комора од 50 литри, мал шпорет со рерна, Електричен бокал за топлење вода, машина за перење алишта и прибор), WC, клима уред (вклучен во цената), пешкири, плазма телевизори, и пространи тераси.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ NIKOS LUX    1/2  app NIKOS LUX 1/5 duplex
18.05 7*промо 59 69
25.05 7*промо 79 89
01.06 7* 109 129
08.06 7* 129 149
15.06 7* 149 169
22.06 7* 159 189
29.06 7 350 490
06.07 7 380 550
13.07 7 410 590
20.07 7 420 590
27.07 7 420 590
03.08 7 420 590
10.08 7 420 590
17.08 7 390 540
24.08 7 350 410
31.08 7* 159 179
07.09 7* 119 139
14.09 7* 89 99
21.09 7* промо 69 69

 

НАПОМЕНА:   

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото, четвртото и петото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

35 € возрасни

25 € деца од 2 – 12 години

БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

[us_separator size=”large” text=”Галерија”][us_gallery ids=”9458,9459,9460,9461,9462,9463″ columns=”6″]
[:mk]

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед  на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобратува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации.  Вистинско место за активен одмор!

Вила NIKOS LUX е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на само 40 м. од плажата. Располага со петокреветни апартмани со две спални (дуплекси), и двокреветни апартмани со една спална, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна (голем фрижидер со комора од 50 литри, мал шпорет со рерна, Електричен бокал за топлење вода, машина за перење алишта и прибор), WC, клима уред (вклучен во цената), пешкири, плазма телевизори, и пространи тераси.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ NIKOS LUX    1/2  app NIKOS LUX 1/5 duplex
18.05 7*промо 59 69
25.05 7*промо 79 89
01.06 7* 109 129
08.06 7* 129 149
15.06 7* 149 169
22.06 7* 159 189
29.06 7 350 490
06.07 7 380 550
13.07 7 410 590
20.07 7 420 590
27.07 7 420 590
03.08 7 420 590
10.08 7 420 590
17.08 7 390 540
24.08 7 350 410
31.08 7* 159 179
07.09 7* 119 139
14.09 7* 89 99
21.09 7* промо 69 69

 

НАПОМЕНА:   

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото, четвртото и петото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

35 € возрасни

25 € деца од 2 – 12 години

БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

[us_separator size=”large” text=”Галерија”][us_gallery ids=”9458,9459,9460,9461,9462,9463″ columns=”6″]
[:al]
[us_separator size=”large” text=”Галерија”][us_gallery ids=”9458,9459,9460,9461,9462,9463″ columns=”6″]

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед  на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобратува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации.  Вистинско место за активен одмор!

Вила NIKOS LUX е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на само 40 м. од плажата. Располага со петокреветни апартмани со две спални (дуплекси), и двокреветни апартмани со една спална, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна (голем фрижидер со комора од 50 литри, мал шпорет со рерна, Електричен бокал за топлење вода, машина за перење алишта и прибор), WC, клима уред (вклучен во цената), пешкири, плазма телевизори, и пространи тераси.

ТЕРМИН ОД: НОЌИ NIKOS LUX    1/2  app NIKOS LUX 1/5 duplex
18.05 7*промо 59 69
25.05 7*промо 79 89
01.06 7* 109 129
08.06 7* 129 149
15.06 7* 149 169
22.06 7* 159 189
29.06 7 350 490
06.07 7 380 550
13.07 7 410 590
20.07 7 420 590
27.07 7 420 590
03.08 7 420 590
10.08 7 420 590
17.08 7 390 540
24.08 7 350 410
31.08 7* 159 179
07.09 7* 119 139
14.09 7* 89 99
21.09 7* промо 69 69

 

НАПОМЕНА:   

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото, четвртото и петото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

35 € возрасни

25 € деца од 2 – 12 години

БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

[:]

Поврзано

Оваа веб-страница користи „колачиња“ (cookies) Прифаќам Прочитајте повеќе

Заштита на приватноста и „колачиња“