Албанија Лето 2020 Сместување - Валона

“ВИЛА CAMELLIA” – ВАЛОНА

Вила “Camellia”располага со 1/2 и 1/3  студиа со комплет опременa кујна, купатило, балкон,ТВ и WIFI. Се наоѓаат на 200м од градската песочна плажа и во непосредна близина на туристичкиот дел, каде ќе најдете безброј ресторани, кафулиња, хотели и главното шеталиште.

 

Вила “Camellia” 7и 9 ноќевања за наем на студио
Термин: Ноќевања: 1/ студио 1/3 Студио
04.07-11.07.2020 7 196€ 216€
11.07-18.07.2020 7 211€ 231€
18.07-25.07.2020 7 231€ 251€
25.07-01.08.2020 7 231€ 251€
01.08-08.08.2020 7 231€ 251€
08.08-15.08.2020 7 231€ 251€
15.08-22.08.2020 7 201€ 221€
22.08-31.08.2020 9 199€ 219€
02.09-11.09.2020 9 170€ 185€
11.09-18.09.2020 7 140€ 155€
18.09-25.09.2020 7 130€ 155€
25.09-02.10.2020 7 120€ 135€

 

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 8 дена/7ноќевања без вклучен превоз
 • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
 • Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
 • Ве информираме за новите настани околу Ковид-19-користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат според Законот

 

ПРЕВОЗ:

 • Moжност за организиран превоз Скопје-Валона-Скопје
 • поаѓањето е во вечерните часови ден предходно од започнувањето на сместувањето (благовремено ќе бидете известени )
 • Цена на повратен билет – 45 евра;
 • деца до 2 години бесплатно (без седиште);
 • од 2-8 год. – 35 евра

 

Побарајте патничко осигурување и договор во агенција !

 

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз
  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
 • Задолжително патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Побарајте договор за патување
 • Важат Општите услови на Т.А. ЈСП ТУРС – СКОПЈЕ

 

ОПШТИ  УСЛОВИ

*Секој програм е креиран со посебни услови. Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.

*Цената на аранжманот е пресметана на минимум 10 лица (мини бус) и 25 лица (автобус)спрема условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19

*Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот или на факултативите 7 дена пред терминот за тргнување.

*2 дена пред започнување на аранжманот агенцијата ќе ги потврди информациите за време и место на тргнување или патниците да се обратат во Агенција за време и место на поагање

*Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа и уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот.

*Аконтацијата се уплака: од 50% за авионски и 30% автобуски програм доколку не е поинаку назначено.

*Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е само износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени.

*Патникот го потпишува Договорот за патување штом го прочитал Аранжманот и е согласен со истиот.

*Доколку патникот е незадоволен има право да се обрати на претставникот на агенцијата и на лице место да пополни Записник; или може во рок од 5 работни дена по завршување на аранжманот да поднесе приговор во Агенцијата.

*Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10 €, а дополнително седиште во автобус +45€ ова важи само кога е организирана група со автобус.

*Организаторот го задржува правото да ја намали или зголеми цената во случај на промена (авионски билет, туристичка / аеродромска такса, копнен сообраќај, додатен багаж) или цената на сместувањето.Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите по политиката на локалната агенција. Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор.

*Се замолуваат патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

*Се информираат патниците дека со себе можат да носат 1 патна торба како и личен багаж, во спротивно возачот на превозното средство има право да го острани или да го наплати дополнително.

*Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна или зимската сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

*Патниците се симнуваат до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира возилото.

*Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет.

*Сместување на патниците е според правилата и политиката на објектите или превозното срество

*Локалниот водич или пратителот на патувањето има право да го отстрани патникот или да направи промена во редослед поради (непотчитување на правилата на агенцијата, за предупредување, непочитување на саатнините закажана однапред од страна на агенцијата и локалниот водич.

*Агенцијата задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата (застој во сообраќај, локални штрајкови, локали предупредувања, каснење на патници, непочитување на саатнина закажана однапред од страна на агенцијата.

*Во случај на промена на монетарниот пазар организаторот го задржува правото на промена на цените да ги зголеми / намали цените: за бродска такса и кабина, авио билети, возен собракај, аеродромски такси, багаж,факултативи, сместувачки капацитет…

*Важат Општите услови на Т.А. ЈСП ТУРС – СКОПЈЕ.

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари.

*Во готово – авансно плаќање од вкупната цена на аранжманот во моментот на пријавување, а остатокот најдоцна 10-15 дена пред поаѓање, зависно од видот на програмот.

Поврзано

Оваа веб-страница користи „колачиња“ (cookies) Прифаќам Прочитајте повеќе

Заштита на приватноста и „колачиња“