Албанија Лето 2020 Сместување - Ксамил

“ВИЛА КЛЕА” – КСАМИЛ

Вилата “ Клеа “ се наоѓа во Ксамил,  на 350м. оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин. од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студиа и 1/4+1 АПП. Сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима и балкон.

 

Цените се дадени по лице за 7 ноќи / 8 дена со вклучен превоз

Датум: Тип на соба: Цени:
08.08-15.08 1/2; 1/3 139€
15.08-22.08 1/2; 1/3 139€
22.08-29.08 1/2; 1/3 139€
29.08-05.09 1/2; 1/3 129€
05.09-12.09 1/2; 1/3 119€
12.09-19.09 1/2; 1/3 109€
19.09-26.09 1/2; 1/3 99€
26.09-03.10 1/2; 1/3 99€

 

Цените се дадени за наем на студио за 7ноќевања

ДАТУМ: 1/2 1/3 1/4
08.08-15.08 230€ 250€ 270€
15.08-22.08 230€ 250€ 270€
22.08-29.08 230€ 250€ 270€
29.08-05.09 215€ 235€ 255€
05.09-12.09 202 222€ 242€
12.09-19.09 202 222€ 242€
19.09-26.09 202 222€ 242€
26.09-03.10 202 222€ 242€

 

 • Патничко осигурување– Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
 • Можност за плаќање:Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
  • За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
  • Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата. Се патува со лична карта преку граничниот премин Ќафасан, за влез во Албанија не е потребен PCR тест
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
 • Цена само за превоз 50 евра
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
  •Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ЈСП ТУРС – СКОПЈЕ.

 

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот.

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Check in во собите е после 14h
 • Check out е до 10h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.
 • За хигиената на собите се грижат гостите;

 

ПЛАЌАЊЕ:

–  Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
–  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;

 

 

 

Поврзано

Оваа веб-страница користи „колачиња“ (cookies) Прифаќам Прочитајте повеќе

Заштита на приватноста и „колачиња“